O PAPÍROVÉM ŠTĚSTÍ

NÁPADITÁ KRÁSA TVOŘENÁ ŽENAMI PRO ŽENY

Papírové štěstí kombinuje to nejlepší z české i dánské filozofie štěstí. „Já žiju část roku v Dánsku, ale tiskneme samozřejmě lokálně, v Čechách,” dodává autorka Jana. Naše papírenské produkty i kurzy zaměřujeme na ženy se skvělými nápady.“

Chceme jim našimi produkty pomoct překonat nejen chaos, ale třeba i nízké sebevědomí. Máme i stylové portfolio speciálně pro podnikatelky, protože věříme, že úžasné prosperující nápady jsou výhrou pro celou společnost. Naše značka má tedy za cíl nejen podnikavým, ale všem aktivním ženám pomáhat jejich vize víc realizovat, a to pomocí plánů, zápisků, organizace, ale i hýčkání se krásou, péčí a stylem.

Papír je nejenom láska, ale dokáže přispívat ke štěstí a je i kotvou v dnešní hektické době, a proto motto Papírového štěstí zní:

„Vzkvétejte s námi díky papíru.“

 

 

 

Naše produkty

OD PLÁNOVÁNÍ PŘES KRÁSU PO HYGGE RELAX

 

Sešity, zápisníky, plánovače
Pro lepší organizaci a tím svobodu

S volnými listy i tematické, pro plány, nálady, nákupy… další si můžete vytisknout i samy v záložce K vytištění.

 

Samolepky a tematická štěstíčka
Pro větší hravost a pohodový relax

Praktické i krásné samolepky od českých ilustrátorek do diářů, na daňové přiznání, prostě kamkoliv

 

Plakáty, motivační karty
Krásné prostředí i sebevědomí

Obrázky s texty k zamyšlení i k pobavení rozmístěné kolem podporují, že se vnímáme, jsme snáze samy sebou.

 

Přáníčka, dopis. papír, visačky
Pro lepší vztahy a péči o ně

Někdy mají nápady tendenci nás strhnout a odpojit od okolí. O vztahy můžete s námi pečovat.

 

Záložky, obaly na knihy
Pro vzdělávání a osobní růst

Knihy jsou nejdostupnější forma sebevzdělávání i relaxu. Ale najdete u nás i kategorii Kurzy ; ) K části sešitů mini kurzíky máte jako dárek.

 

A něco navíc

STROMY, PODNIKÁNÍ A PDFKA K TISKU

 

Kolekce pro stromy
Sázíme stromy v České republice

Ve spolupráci s Home for Trees jsme už vysadily díky vám přes 800 stromů a stále pokračujeme. Díky!

 

Stylové podnikatelky
Tiskové a brand portfolio pro byznys

Rozdat aspoň tři vizitky týdně (nevíte komu? to byste se divily) a mít na své kurzy sešity s vaším jménem a barvami!

 

Elektronické a k tisku
Vytiskněte si pohodlně samy

Na eshopu máme i pdfka (od plakátů po plánovače), která si můžete tisknout doma nebo v práci. V sekci K vytištění jich pro vás máme plno zdarma.

Naše hodnoty

KRÁSA, PAPÍR, NÁPADITOST, ŽENY, VZKVÉTÁNÍ

 

Planeta je domov

Jak snižujeme svou stopu a vracíme přírodě její dary

 

Z recyklovaného papíru u nás najdete tyto výrobky: pexesa, edice trhacích zápisníků A5. Také výplně do vašich balíčků používáme výhradně recyklované.

Ekologické certifikace papíru výrobků z dílny Papírového štěstí (sešity, přáníčka, záložky, pohledy a další) jsou tyto:

 • FSC® (suroviny z lesů dle pravidel odpovědného a udržitelného lesnictví)
 • Většina dřeva na výrobu pochází z místních zdrojů (Slovensko, Rakousko…)
 • Transparentnost – 100% zjistitelný původ vláken
 • Ekoznačka EU pro produkty prokazatelně šetrnější k životnímu prostředí
 • Žádné emise CO2 z fosilních paliv během výroby (CO2 neutral)
 • Papíru s lehkou strukturou vyroben v souladu s ekologickou normou ISO 9706
 • Papíru s hladkým povrchem 100% bez chlóru (certifikát TCF a ekoznačka Nordic Ecolabel)

blankblankblankblank

 

 

 

 

Nejsme svým zaměřením ekologické papírnictví, ale velká část našich produktů je z papíru prokazatelně šetrnějšího k přírodě, než v papírenském průmyslu bývá běžné, nicméně pro nejvyšší papírenský zážitek mezi našimi produkty najdete i výrobky z prémiových papírů nerecyklovaných, a proto jsme rádi, že sázením přírodě můžeme vracet její dary. A děkujeme i vám! Svou papírenskou karmu si můžete vylepšit i vy nákupem speciální kolekce pro stromy.

Ve spolupráci s organizací Home for Trees jsme už pomohly vysadit přes 800 stromů. Dává nám to smysl – ještě více tak vyrovnáváme svou eko stopu, takže se nemusíme při tisku našeho papírnictví a vydavatelství (tolik) strachovat o blaho planety a i naše zákaznice můžou s větší radostí a čistým svědomím u nás nakupovat.

Budeme moc rády, když budete pečovat o přírodu s námi, proto po použití, prosíme, recyklujte do papíru.

blank

Ženy jsou budoucnost

Jak podporujeme ženy a vyšší společenské hodnoty

 

Jana, majitelka značky, o sobě říká, že je nenapravitelný optimista a snílek. “Ale taky vím, že v tom nejsem sama, hodně lidí si stejně jako já nechce, jak se říká, „zvyknout“ na nestíhání, stres, kýč a špatnou kvalitu věcí a života nebo i zdraví jako na něco „normálního“. Věříme, že jsme těm vyšším hodnotám společensky nedali doteď dost prostoru – krása, styl, pomalost, vzájemnost, kvalita, v podstatě tím i určitá důstojnost života… Odpovědnost je také jednou z nich, kromě toho ekologického aspektu je celková naše mise pomáhat ženám v realizaci jejich nápadů.

„Když jsem před asi 14 lety rozjela své první nápady, bylo to boží, ale sama jsem ten balanc tehdy udržet nedokázala a doplatila na to časem věčnou nespokojeností, zhoršením vztahů a nakonec vyhořením. Dnes vím, že si můžeme dopřát tvořivost, i pomalost, prožitek, občasné lelkování a pořád být světu u toho prospěšné. Inspirujeme proto ženy žít tak, aby jim to přinášelo tvůrčí radost a měnilo svět k lepšímu.“ Podle Jany totiž nutně potřebujeme ženy, které umí tvořit svoje štěstí a prosperitu aktivně a sebevědomě (a ustát si to i před okolím) a nepřestávat si u toho ani hrát, zůstat i přes tisíc řádků v to do listu v pohodě, třeba právě díky lepší sebeorganizaci, ale ani nezapomínat na sebe, relax, na vztahy, poslat včas přáníčko a podobně.

Jenže to jsou vše paradoxně obří nároky, takže je potřeba zároveň se umět povznést, když se to zrovna nepovede. Jana k tomu doplňuje: „Z emailů v našich online kurzech vyplývá, že často mají ženy pocit, že je sobecké stát si za svými nápady a upozaďují se, navíc výzkumy ukazují, že když se pustí do podnikání, je to pro ně obrovský tlak, dokonce jim hrozí chudoba a osamělost, nicméně zas jiné výzkumy říkají, že většina z žen, pokud mají úspěch, velkoryse jej sdílí a díky tomu z jejich pohody a klidu ohromně těží i všichni kolem. Nobelovkou oceněný spisovatele William Golding k citátu o ženách výše zároveň doplňuje:

„Takže pokud se k ní chováš jako vůl, buď připraven, že dostaneš kopu hnoje.“ ; )

K prosperující a přátelské společnosti potřebujeme ženy sebevědomé, empaticky sebevědomé.

 

JE TO I VAŠE PAPER STORY?

OD ZAHLCENÍ A CHAOSU NÁPADŮ K (SEBE)REALIZACI

 

Realizace nápadů je život povýšený na umění. Když k životu přistupujeme kreativně, cítíme štěstí a sebejistotu. A když tvůrčí potenciál žena podpoří tím, že si dá do kupy domov, vztahy, nitro, začne se na svět dívat optimistickýma očima a vidět jeho (ba i svojí) nekonečnou krásu.

blank

Jistě, i mojí vášní (to zní lépe než úchylka) bylo odjakživa papírnictví. S Luckou jsme se spolu batolily od tří. Sbíraly pohledy, nálepky (a pogy!). Já byla knihomolka a divoška. Ještě ve 14 jsem hrávala fotbal a na schovku s děckama kolem paneláků. Do noci si tajně pod peřinou četla. V naší maloměstské knihovně kvůli mně dali limit 20 knížek, protože já tam chodila s brašnou (ještě nebyly Ikea tašky!).

Nezapadla jsem mezi cool děti ani šprty. Jednou nohou v obou světech. A ani jeden mi nestačil

Proč tolik milujeme papír?

Zkusily jste se zamyslet, proč už od mala všechny tak milujeme papír? Pro mě to byla nejspíš oáza krásy a designu v šedi maloměsta. A prázdný papír sešitů rozněcoval mojí fantazii, dával naději, že vše je možné. Zápisky představovaly i určitou formu stability mojí mysli. Bývala jsem poučována, abych neřešila furt samé blbosti.

Ale papír nebyl žádný soudce, trpělivě přijal všechny obsahy mojí mysli.

blank

blank

Kolik je příliš mnoho nápadů?

Jak jsem v dospívání poznávala svět (i jeho mouchy), moje nápady mi nedaly spát. Začala jsem toho dělat strašně moc, až nadlidsky moc. Od založení volnočasového klubu přes pořádání festivalů po strategické plánování pro MěÚ. Prostě manažerka. Udělala jsem krásné, úžasné věci, ale ten proces byl prostě vyčerpávající.

Tak vyčerpávající, že jsem zhasla jako sirka. Doslova ze dne na den.

Proč věřím, že prevence je snazší cesta než ze dna?

Říká se, že ode dna se líp odrazíte, ale já se pět let vzpamatovávala. V té době jsem odmítla práci s manažerským platem a přežívala na brigádách (moje mysl byla tak roztříštěná, že text delší než odstavec jsem nedokázala přečíst). Z diářů a slova „organizace“ se mi dělalo fyzicky špatně. A tak jsem poletovala ve větru (spíš vichřici) života. Ubylo sebevědomí a přibylo traumat (třeba znásilnění). Mohla jsem to rovnou zabalit (?)

Proč jsou nápady to nejcennější, ale jen láska (třeba k papíru) nestačí?

A už se to stalo tolika božím lidem – prostě se unavení životem a povinnostmi spokojí s málem, pocitem, že na víc nemaj sílu, možná ani nárok. Tak co dělat, když už máte jen hluboký pocit životní nejistoty a selhání a pár opravdu dobrých přátel, co vás drží, abyste nezešílely úplně? Potřebujete NÁPADY! To je to nejcennější, co máte. Ale ani to nestačí!

Budujte sebe-vědomí, sebe-realizujte se a tím prosperujte

Zjistila jsem, že existuje několik ingrediencí, které mi předtím chyběly.

 • poznat se a podle toho si umět vybrat priority (a mít se ráda!)
 • umět si proces zorganizovat, ustát si to před okolím, držet směr
 • nastavit si to, aby to bylo udržitelné, prosperující (maraton, ne sprint)
 • být svým vizím oddaná, umět i improvizovat
 • vždycky dotáhnout svoje nápady do konce (vytěžit, uzavřít)
 • způsobem, který není zničující, plný stresu
 • naopak je co nejvíc hravý, sebevědomý, tvořivý

A když se to nepovede, naučit se to líp, osvojit si dovednosti, nové návyky. A když se to ani tak nepovede, tak se z toho nepo**.

A zbytek story už je štěstí, nejenom to Papírové ♥

blank

O NÁS – HOLKY Z PŠ

blank

Jana Mráčková

Majitelka, autorka a grafička Papírového štěstí

Odedávna se mi ruce trochu chvějí radostí pokaždé, když vstoupím do papírnictví nebo knihkupectví. Krásné obaly knížek, zajímavá ražba, záložky, diáře… Není tak těžké pro mě vymýšlet dárky k narozeninám a Vánocům : )

Miluju cestování, nové obzory, silnou kávu, příběhy s dobrým koncem, jízdu na motorce a dobré jídlo. Jsem pohodlná, ale zbožňuju svojí práci, takže jsem takový pohodlný workoholik. Práci miluju, ale nesnáším práci zbytečnou. Jsem rozvážná, ale duši mam divokou.

Když jsem se odstěhovala do Dánska, kde žiju od roku 2016, uvědomila jsem si, že svoboda a řád (soulad) se nemusí vylučovat, ale naopak se mohou navzájem doplňovat, podporovat.

Ať dělám cokoli, třeba i daně, usiluju, aby se v tom odrážela krása a abych se u toho cítila pohodlně a bylo mi útulno…

— dánská filozofie štěstí – hygge

blank

Lucie Špejchlíková

Balí pro vás balíčky

Lucka je v Papírovém štěstí od začátku a bez ní by to nešlo. Posílá vaše balíčky, zatímco já jsem v Dánsku. A popravdě – umí je balit určitě líp než já : ) Náš první sklad proto byl u ní v obýváku, ve skříni mezi ponožkami. A kdykoliv máme společnou poradu (taky v tom obýváku : ), udělá kafe a přinese na stůl ty nejlepší buchty a koláče na světě. Je mámou tří dětí a má můj velký obdiv za to, jak to zvládá sladit.

A protože má zlaté ruce, je také autorkou kolekce Bavlněné štěstí, které společně vizuálně navrhujeme a ona pak šije.

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

— Paulo Coelho

blank

Michaela Weissová

Ředitelka Home for Trees

O Michaele doplníme.

 

blank

Václav Rosa

Programátor a skvělý parťák pro nápady PŠ

O Václavovi doplníme

 

doplníme

Magda Divoká tužka

Janykke

 

 

 

blank

Mirka Stulíková

Naše organizérka a testerka

Miru je součástí příběhu Papírového štěstí od začátku. Už v době mých prvních nápadů neváhala vylézt na podium festivalu, aby vykřičela do světa, že něco dělám a rozhodně to stojí za omrknutí. Vděčím jí za to, že mě bez řečí a bez váhání podržela, když už jsem pod tíhou vyhoření nemohla dál a psychicky i fyzicky zkolabovala (Miru po mně převzala správu klubu pro děti, který jsem založila a pár let vedla). I díky tomu jsem měla možnost dát se do kupy a naučit se, jak své nápady realizovat líp, dlouhodobě udržitelně.

Miru stejně jako já chápe důležitost tabulek, narozdíl ode mě jí tabulky baví, takže mi pomáhá s počítáním příjmů, výdajů, cash flow a tak vůbec, prostě to, bez čehož se podnik, má-li prosperovat, neobejde. A protože Mirka má v sobě odjakživa silnou potřebu pomáhat světu, odskočila si (zatímco vychovává tři děti) na vysokou (už druhou). Já věřím, že i přes vytíženost bude dál součástí Papírového štěstí, minimálně jako naše věrná testerka, protože díky její zpětné vazbě jsme už pro vás vylepšily řadu produktů.

A co je pro ní důležité v životě? “Nadevše miluju svoji rodinu : ) Pak už mám jen ráda jógu, i když mi pořádně nejde : ). Hudbu – tu ale asi vlastně taky miluju : ), zpěv, tanec. A knihy – na ty jsem vyloženě ujetá : ). Výlety po okolí.”

blank

Vanda Sklářová

Grafička

Vanda je s námi od roku 2020. Spolu tvoříme grafiku některých produktů, proto její jméno potkáte na našem webu. Co nám o sobě prozradila?

“Miluju dobrou kávu, dlouhou horkou sprchu, poslouchání podcastů, britský přízvuk, minimalismus, jógu a meditace, focení na analog, pěstování rostlin, plavání v moři, lítací sny, osudové momenty, kvalitní knížku, do které se začtu na několik hodin a dlouhá rána, kdy mám čas jen pro sebe.

Už od malička mě fascinovala papírnictví, ve kterých jsem trávila čas po škole, kdy jsem čekala, než mi začne výtvarka. Protože jsem docela strukturovaná a honí se mi toho v hlavě hodně, ráda si všechno neustále zapisuju do diářů a deníčků, abych na nic nezapomněla. To mi dodává vnitřní pocit klidu a jistoty. Navíc ta vůně papíru je nepopsatelná. Ráda se taky obklopuju vizuálně pěknými věcmi a kdekoliv jsem, snažím se si kolem sebe vytvořit útulno.”

Netlač řeku, teče sama.

— zenová moudrost

blank

Marie-Christine Stráník

Grafička a jógová instruktorka

Maruška je česko-francouzský živel, říká o sobě: “Jsem kreativní i velmi systematická.” Umělecký cit má poděděný z rodiny. S mužem a dětmi cestuje po Evropě, učí jógu a dělá grafiku. Potkaly jsme se v úžasném Olomouci (odkud, mam pocit, je obrovský množství tvořivých žen), seděly jsme v kavárně a vznikaly první nápady na produkty Papírového štěstí. Já měla vizi plánovače Šťastný měsíc a ona ji perfektně ztělesnila.

S Maruškou se skvěle spolupracovalo, protože mluví vizuálním jazykem, který je pocitový a smyslový. Chápe a vnímá zadání typu: “Jako když se slunce koupe v oceánu a je tam ta lehkost a vzdušnost.” Vždyť i její oblíbený citát je:

“Komunikovat s druhými znamená cítit jejich duši ve svém těle, a svojí duši v jejich.” — Jiří Krutina

 

blank

Lizzie alias Teta raketa

Ilustrátorka

Lizzie u nás zanechala stopu v podobě úžasné rebelské ilustrace na záložce Prostě svá. Poté se vydala vlastní cestou a tvoří malby při své práci. Její tvorbu můžete sledovat na Insta profilu Teta Raketa.

 

„Že nejsi kreativní a neumíš plánovat? Zkus PŠššš a uvidíš :)“

Kreativita v osobním životě je tak trochu návyk. S kreativním systémem šťastných papírů snadněji dosáhneš svých cílů (těch báječných i těch, co jsou prostě zkrátka potřeba) a kdo ví, třeba tě to začne i bavit.

 

„Že plánování není důležité? … PŠšš!?“

V dnešním světě se plánování buď přeceňuje, nebo podceňuje. Jak to máš ty? Se šťastnými papíry si můžeš vyladit vlastní míru a víc se ukotvit. Takhle totiž dojdeme mnohem dále a mnohem víc v klidu, než kdybychom žádnou niť ve svém životě nenásledovali.

 

Že štěstí nejde “naplánovat”? PŠššísahám, že trochu jde!

Svému štěstíčku můžeme jít vždycky trošku naproti. Jistě že žádné plánování člověka nezachrání, když je jak hromádka neštěstí, ale proč by si člověk nemohl naplánovat sem tam pár šťastných chvilek?

„Že sebeorganizace není radost? Hmmm…. PŠšš!??“

Šťastné papíry si můžeš přizpůsobit sobě. Je to tvá cesta. A věř mi, že si jí můžeš užít! Navíc nabízíme plno variant barev, protože věříme ve dvě věci, že každý má svůj jedinečný styl a že ty nejobyčejnější věci mají být krásné a těšit nás.

>> Zajímá tě pozadí projektu? Přečti si papírový příběh – Paper story.


Proč si vybrat šťastné papíry?

Ať už jde o celoživotní sen, nebo jen dočasný projekt (tvorba webu, změna práce, úklid doma nebo v počítači, stěhování, hubnutí… cokoli)… šťastné papíry je podpůrný systém jednotlivých listů, kterými můžeš doplnit jakýkoli diář!

Díky šťastným papírům vždy můžeš pracovat s konkrétním listem zrovna tak, jak potřebuješ. Jeden týden se ti chce víc věnovat záměrům nebo vděčnosti, druhý zase vnitřnímu úklidu a ten další tomu vnějšímu? Pohodička, prostě pracuješ zrovna s tím, co chceš. Někdo zvládne pracovat s více tématy každý den, někdo potřebuje jen jedno zaměření. To vše je zohledněno.

Žádný nátlak, ale ani zahnívání – spíš plynutí.

ABY NÁM ŽIVOT JEN TAK NEPROTÉKAL MEZI PRSTY

POMÁHAJÍ UDRŽET POZORNOST A ZAMĚŘENÍ NA TO DŮLEŽITÉ I NA RELAX

Podporují žít ze srdce a pomáhají se zaměřit a držet si správný směr a postupně ho podle potřeb upravovat.

Je to systém, který nás ale nesvazuje, naopak je otevřený a flexibilní.

Systém, u kterého nevadí, že z něj na pár dní nebo pár týdnů vypadneme – když se k němu vrátíme, stačí zrevidovat a navázat.

Nezůstává na povrchu, jde o postupnou a nenápadnou rekonstrukci každodenního života do podoby, která nás učiní… ne dokonale šťastnými (vždyť i to občasné škobrtání je pro život taky důležité), ale zkrátka šťastnějšími než kdy dřív, s pocitem vnitřního blaha, radosti ze sebe sama a z dobře odvedené práce.


Na co si dát pozor – výzva

Je potřeba zpočátku vyvinout úsilí – osvojit si návyk pravidelně tyhle vychytávky používat, mít papír třeba na očích a pracovat s ním – zkrátka nejprve je třeba se ho vůbec naučit používat.

Šťastné papíry se snažíme dělat krásné, aby psaní do nich bylo radostí.

V praxi to funguje, že mám aktuální papír, se kterým pracuju, neustále po ruce, na očích… a cca jednou dvakrát třikrát týdně (nebo klidně každé ráno, zkrátka jak je potřeba) si udělám „směřovací“ chvilku – projdu, zaktualizuju, zapíšu, ujasním si priority na další dny.

PRO KOHO JSOU ŠŤASTNÉ PAPÍRY?

Velmi aktivním lidem pomáháme mít přehled a mít na paměti i to důležité, nejenom každodenní tvoření a nutnosti.

Vyklidněným typům zas rádi trošku pomůžeme nasměřovat a krok sum krok směřovat k nějaké vlastní vizi (nebo si tu vizi i určit).

A pak taky těm, co jsou někde mezi – to jsem třeba já. Však ono se to i v průběhu života mění. Někdo se může měnit klidně, jak to roční období 🙂

[mk_animated_columns column_height=”200″ column_number=”1″ bg_color=”#ddbf5a” bg_hover_color=”#99667f” btn_hover_txt_color=”#565656″ animation=”scale-up” columns=”246″]

[mk_animated_columns column_height=”200″ column_number=”1″ bg_color=”#b0e5b0″ bg_hover_color=”#64967d” btn_hover_txt_color=”#565656″ animation=”scale-up” columns=”293″]

[mk_animated_columns column_height=”200″ column_number=”1″ bg_color=”#87c3c3″ bg_hover_color=”#4c2438″ btn_color=”#e2e2e2″ btn_hover_txt_color=”#606060″ animation=”scale-up” columns=”244″]