Papírové štěstí – váš pomocník na cestě klidným a krásným životem

 

Spojujeme lásku k papírnictví a zápiskům všeho druhu s připomínkou, že ne vše na světě musí být rychlé.

Žijeme v náročné době plné požadavků i různých představ o dokonalosti. Informace a podněty se na nás valí ze všech stran. Nedáváme-li si pozor, snadno se ocitneme ve vleku událostí, mrzuté a bez energie. S pocitem jako by nebylo na světě pro nás to pravé místo, kde by nám bylo útulno, tvořivě, blahobytně.

Takové “místo” je potřeba si v sobě a kolem sebe aktivně utvářet.

Papírové štěstí vám pomáhá v harmonii propojit váš život. Váš osobní i rodinný život s pracovním. Vaši větší organizovanost a větší svobodu. Vaši každodenní realitu s vašimi hodnotami, sny i potřebami.

Naše společnost občas znevažuje potřeby žen, ať už je to touha se zlepšovat, vzdělávat, růst, nebo podnikat, pracovat na částečný úvazek – na vše máte právo. My vám  pomáháme si takový život vytvořit.

NAŠE VIZE. Věříme, že šťastnější lidé znamenají vstřícnější, přátelštější a vzájemně bohatší společnost, kde hodnoty jako kvalita, krása, etika i dostatek volného času nebo prospěšné inovace mají své důležité místo. K takové společnosti spolu s vámi chceme přispívat. Jak?

CTÍME PRINCIPY SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ A SLUŠNÉ FIRMY

PEČUJEME O ŽENY

Podporujeme a vzděláváme ženy

CHRÁNÍME PŘÍRODU

Recyklujeme. Sázíme stromy

SPOLU PROSPERUJEME

Zisk ruku v ruce s prospěšností

Více o sociálním aspektu

Svou tvorbou podporujeme ženy. Mámy malých i větších dětí. Začínající i zkušené podnikatelky. Studentky. Ženy, které jsou unavené a potřebují dobít baterky. Ženy, které mají vizi a potřebují oporu a nástroje, jak si vizi ujasnit a jak ji realizovat, a přitom nevyhořet. Naopak žít své sny a rozjasňovat okolí kolem.

Kromě produktů a služeb pro ženy nabízíme i zápisníky k vytištění a kurzy zdarma.

Maminky samoživitelky mohou zadat kód JSEMHRDINKA a získat 10 % slevu na nákup všech produktů v kategorii Design Papírové štěstí, když nám do poznámky napíšou odkaz na svůj FB či Insta.


Naším snem je rozšířit portfolio našich služeb a produktů a tím vytvořit i nabídku zkrácených úvazků pro ženy.

V Evropě je běžné, že 30 % žen pracuje na zkrácené úvazky, u nás je to jen asi 9 % a je velká neochota taková místa vytvářet. Navíc 45 % žen se třemi dětmi v Evropě se řadí k nezaměstnaným či ekonomicky neaktivním, protože sladit nároky na rodinu s nároky plného úvazku je doslova na zbláznění. Věříme, že tyto ženy mají právo věnovat se rodině a zároveň mít práci, která je uspokojuje, přináší jim pocit naplnění i adekvátní výdělek. Dáváme pracovní příležitosti ženám pečujícím o tři děti a chápeme jejich potřeby, vycházíme vstříc ohledně náplně i času práce. Takový svět nás baví!

Do naší tvorby zapojujeme i mladé podnikatelky, snažíme se pro ně vytvářet kreativní výzvy a posilovat sebevědomí. Mladé ženy do 29 let často na trhu práce experimentují, více cestují, jezdí na stáže. Jejich zájem o růst bývá však společností znevažován, je statisticky podloženo, že se to odráží v jejich sebevědomí a později (oproti kolegům v oboru, kteří začínají na plný úvazek hned po škole) musí kvůli “mezerám v CV” přijmout horší pracovní podmínky. To je pro nás neakceptovatelné, ochota se zlepšovat, mít k tomu flexibilní podmínky časové a geografické, je pro nás základ!

 

Více o enviromentálním aspektu

V roce 2020 jsme ve spolupráci s neziskovkou Home for Trees vysadili přes 244 stromů a na jaře 2021 přibylo 156. Celkem tedy i díky vám 400 stromů.

Usilujeme o šetrnost k přírodě. Při zasílání balíčků využíváme recyklované materiály, například bublinky máme z místní firmy, která by je jinak vyhodila (tahle oběhová ekonomika nás moc baví). Část našich produktů tiskneme na recyklovaný papír.

Je pro nás důležitá regionálnost (spolupracujeme například s místním podnikatelem OZP nebo grafickým oborem místní střední školy). Přestože naše působení je celorepublikové, do budoucna se více chceme zapojit i do komunitního života žen v Horažďovicích a okolí, jako mikroregionu, kde sídlíme.

Více o ekonomickém aspektu

Víme, že dobré věci se někdy bez peněz neobejdou. Jak roste zisk našeho projektu, nalézáme další cesty, jak být světu přínosem.

Kromě cca 10 % ze zisku na podporu výsadby českých lesů používáme zisk na rozvoj našich produktů a kurzů přispívajících k šťastnější a blahobytnější společnosti (například o finanční gramotnosti) včetně zápisníků ke stažení zdarma a kurzů zdarma (Jak rozproudit svou tvořivost). Část jde i na růst projektu (například rozšíření skladu, tak abychom mohli nabídnout více pracovních příležitostí ženám v projektu zapojeným i dalším).

Jsme příznivci spravedlivých odměn. V ČR je problém nízkých výdělků, zasahuje každou čtvrtou ženu (a má-li nižší vzdělání, tak každou druhou). Zisk, který roste jen ve prospěch majitele a akcionářů, patří do minulého století. Věříme, že každý si za dobře odvedenou práci zaslouží pěknou odměnu. Jsme malinká firma, ale s rostoucím ziskem chceme, aby rostly postupně i odměny za dobře odvedenou práci a odpovědnost.

Do projektu zapojujeme maminky tří dětí a začínající podnikatelky. Moc rádi vycházíme vstříc co se týče pracovní doby, umožňujeme práci z domova. Navíc vytváříme společně pro ně nové příležitosti založené na jejich nadání a tvorbě – přejeme si, aby každý u nás měl radost z práce a pocit smyslu. Vážíme si jejich času a myslíme si, že i částečný úvazek má člověku zajistit pocit ocenění a zvýšit pocit nezávislosti.

Chtít pracovat na částečný úvazek není ostuda, jak se někdy v české společnosti pojímá, pro nás je to přirozená touha žít v harmonii a dopřát sobě i své rodině kvalitní život.

O NÁS – HOLKY Z PŠ

Jana Mráčková

Majitelka, autorka a grafička PŠ

Odedávna se mi ruce trochu chvějí radostí pokaždé, když vstoupím do papírnictví nebo knihkupectví. Krásné obaly knížek, zajímavá ražba, záložky, diáře… Není tak těžké pro mě vymýšlet dárky k narozeninám a Vánocům : )

Miluju cestování, nové obzory, silnou kávu, příběhy s dobrým koncem, jízdu na motorce a dobré jídlo. Jsem pohodlná, ale zbožňuju svojí práci, takže jsem takový pohodlný workoholik. Práci miluju, ale nesnáším práci zbytečnou. Jsem rozvážná, ale duši mam divokou.

Když jsem se odstěhovala do Dánska, kde žiju od roku 2016, uvědomila jsem si, že svoboda a řád (soulad) se nemusí vylučovat, ale naopak se mohou navzájem doplňovat, podporovat.

Ať dělám cokoli, třeba i daně, usiluju, aby se v tom odrážela krása a abych se u toho cítila pohodlně a bylo mi útulno…

— dánská filozofie štěstí – hygge

Lucie Špejchlíková

Balí pro vás balíčky a šije krásu

Lucka je v Papírovém štěstí od začátku (2016) a bez ní by to nešlo. Posílá vaše balíčky, zatímco já jsem v Dánsku. A popravdě – umí je balit určitě líp než já : ) Náš první sklad proto byl u ní v obýváku, ve skříni mezi ponožkami. A kdykoliv máme společnou poradu (taky v tom obýváku : ), udělá kafe a přinese na stůl ty nejlepší buchty a koláče na světě. Je mámou tří dětí a má můj velký obdiv za to, jak to zvládá sladit.

A protože má zlaté ruce, je také autorkou kolekce Bavlněné štěstí, které společně vizuálně navrhujeme a ona pak šije.

Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.

— Paulo Coelho

Vanda Sklářová

Grafička

Vanda je s námi od roku 2020. Spolu tvoříme grafiku některých produktů, proto její jméno potkáte na našem webu. Co nám o sobě prozradila?

“Miluju dobrou kávu, dlouhou horkou sprchu, poslouchání podcastů, britský přízvuk, minimalismus, jógu a meditace, focení na analog, pěstování rostlin, plavání v moři, lítací sny, osudové momenty, kvalitní knížku, do které se začtu na několik hodin a dlouhá rána, kdy mám čas jen pro sebe.

Už od malička mě fascinovala papírnictví, ve kterých jsem trávila čas po škole, kdy jsem čekala, než mi začne výtvarka. Protože jsem docela strukturovaná a honí se mi toho v hlavě hodně, ráda si všechno neustále zapisuju do diářů a deníčků, abych na nic nezapomněla. To mi dodává vnitřní pocit klidu a jistoty. Navíc ta vůně papíru je nepopsatelná. Ráda se taky obklopuju vizuálně pěknými věcmi a kdekoliv jsem, snažím se si kolem sebe vytvořit útulno.”

Netlač řeku, teče sama.

— zenová moudrost

 

Mirka Stulíková

Organizérka

 

Miru je s námi od roku 2020, a protože má vynikající nadání pro organizování a pořádek a má vášeň pro tabulky, vzala si na starosti čísla, tabulky a jiné nezbytnosti, bez kterých se podle nás kvalitní firma neobejde.

I ona, také maminka tří dětí, experimentuje v plánování svého času a hledá chytré a pohodlné organizování domácnosti, které by jí umožnilo více klidu a nezávislosti, a proto při tvorbě nových produktů má skvělé postřehy, díky kterým ještě více vylepšujeme naše novinky.

Nesuď člověka, v jehož botách nechodíš.

— lidová moudrost a indiánské přísloví

PAPER STORY

PŘÍBĚH TVŮRČÍHO POTENCIÁLU

 

Proces tvoření (díla i života) plodí pocity štěstí a když svůj tvůrčí potenciál člověk podpoří tím, že si dá věci i prostředí do pořádku, dívá se na svět optimističtěji. Dostaví se krásný pocit vnitřního klidu a spokojenosti sám se sebou.

Proč papírové štěstí?

Papírové blbinky a vše kolem je moje vášeň (vášeň zní lépe než úchylka). Už jako malá jsem milovala samolepky, pohledy, diáře, sešítky, magnetky, propisky a plakáty. Ze své lásky jsem nevyrostla ♥

Lásku k papíru jsem doplnila tvůrčí Inspirací a vznikl krásný mix.

Proč šťastné papíry?

Vždy jsem měla různé krásné sešítky – na radosti, na úkoly, na plány, na vzpomínky… Zápisky pro mě byly terapií i meditací.

Každý deník měl svůj speciální účel (vůbec mi nevadilo, že po měsíci sešit už zas ležel v šuplíku – ten měsíc zapisování z nějakého důvodu byl pro mě důležitý). A to mě přivedlo na celou tuhle myšlenku.

Různé diářové či deníkové listy na konkrétní účely!

Proč šťastné plánování?

Ačkoli jsem v některých ohledech konzerva, jsem i tvůrčí člověk s docela nekonvenčním přístupem k životu. Jenže dřív jsem měla potíže si věci zorganizovat tak, abych svá díla dotáhla do konce.

Vždy jsem začala s nějakým systémem, co mi měl pomoct realizovat plán, ale v tom plánování mi chyběla ta srdeční a tvořivá složka, takže po týdnu dvou jsem to vzdala. Pokud se něco i tak zrealizovalo, bylo to plné stresu a přešlapů.

Stres a dlouhé bloudění nejsou nutné. Chce to jen zdravé návyky.

Za poslední měsíce jsem všechny své zkušenosti spojila v několik podpůrných systémů, které mi pomáhají v domácnosti i podnikání.

Umožňují mi zaměřit se na to, čemu v hloubi srdce věřím, a pak i držet správný směr – no a samozřejmě ho v běhu proměnlivého života postupně podle potřeb upravovat.

Ostatně celé Papírové štěstí vzniklo díky šťastnému plánování.

NA TENKÉ HRANICI MEZI TVŮRČÍ GENIALITOU A ZORGANIZOVANÝM VYHOŘENÍM

Papírová story byla chvíli napínavá. Na pár let jsem totiž na svoje papírové království zapomněla. Důvodem nebylo nic klasičtějšího než vyhoření. Zhasla jsem jak sirka. Pět let jsem se z toho vzpamatovávala, než jsem si našla novou, pravdivější vizi svého života.

Během toho času mi z jakéhokoli náznaku struktury či systému naskakovala husí kůže, takže jsem prostě jen tak poletovala ve větru (spíš vichřici) života. Zpětně vidím, že to doprovázel hluboký pocit životní nejistoty a selhání, ze kterého jsem hledala cestu.

Učila jsem se, jak si svůj čas a život organizovat JINAK. Od ♥. Dnes když mluvím o řádu, mám spíše na mysli soulad se sebou, přirozenost.

Z té lásky veliké mi tehdy zůstal jen diář. Ale pořád to byl každý rok velký rituál. Vybrat ten správný. Ten Perfektní. Zkoušela jsem různé diáře. Elektronický – ten vůbec, potřebuju to vidět před sebou černé (nebo růžové :)) na bílém. Pak diář pracovní, motivační, lunární. Malý, velký. Denní, týdenní, měsíční. Jenže jako naschvál v každém vždy něco chybělo.

A tak jsem si postupně tvořila variabilní systém jednotlivých listů, kterými můžu doplnit jakýkoli diář!

Dánsko mi svou harmonickou efektivitou mou lásku zas připomenulo. A taky mi připomenulo, jak si potrpím na design a krásu věcí, které denně používám. Moje papíry ale v té době nebyly krásné! Byly jen v počítači udělané nebo rukou načmárané… a tak jsem šťastnou náhodou potkala Marušku. A Maruška z mých papírů postupně dělá papíry krásné a tedy i šťastné!

Proč kreativní sebe-organizování?

Žít tvořivě a intuitivně i milovat řád, respektive soulad – to už je oříšek!

Na takový koktejl člověk potřebuje opravdu speciální skleničku ♥

Asi bych tedy řekla, že ke svému tvoření potřebuju i určitou podporující harmonii.

Svým způsobem se nejedná o oddělené postupy, je to jedinečný životní styl plný vědomí toho, kde (a kdo) jsem a kam směřuji. Tohle jsou tedy moje praktické nástroje na podporu vědomého žití, které si člověk může uzpůsobit na míru svým aktuálním potřebám.

To, co mně samotné pomohlo to mé vozidlo života, někdy plazící se jako šnek a jindy divoce se řítící vpřed, nasměřovat do šťastného směru, chci předávat postupně na tomto webu.

Jana Mráčková, 2. března 2017

 

„Že nejsi kreativní a neumíš plánovat? Zkus PŠššš a uvidíš :)“

Kreativita v osobním životě je tak trochu návyk. S kreativním systémem šťastných papírů snadněji dosáhneš svých cílů (těch báječných i těch, co jsou prostě zkrátka potřeba) a kdo ví, třeba tě to začne i bavit.

 

„Že plánování není důležité? … PŠšš!?“

V dnešním světě se plánování buď přeceňuje, nebo podceňuje. Jak to máš ty? Se šťastnými papíry si můžeš vyladit vlastní míru a víc se ukotvit. Takhle totiž dojdeme mnohem dále a mnohem víc v klidu, než kdybychom žádnou niť ve svém životě nenásledovali.

 

Že štěstí nejde “naplánovat”? PŠššísahám, že trochu jde!

Svému štěstíčku můžeme jít vždycky trošku naproti. Jistě že žádné plánování člověka nezachrání, když je jak hromádka neštěstí, ale proč by si člověk nemohl naplánovat sem tam pár šťastných chvilek?

„Že sebeorganizace není radost? Hmmm…. PŠšš!??“

Šťastné papíry si můžeš přizpůsobit sobě. Je to tvá cesta. A věř mi, že si jí můžeš užít! Navíc nabízíme plno variant barev, protože věříme ve dvě věci, že každý má svůj jedinečný styl a že ty nejobyčejnější věci mají být krásné a těšit nás.

>> Zajímá tě pozadí projektu? Přečti si papírový příběh – Paper story.


Proč si vybrat šťastné papíry?

Ať už jde o celoživotní sen, nebo jen dočasný projekt (tvorba webu, změna práce, úklid doma nebo v počítači, stěhování, hubnutí… cokoli)… šťastné papíry je podpůrný systém jednotlivých listů, kterými můžeš doplnit jakýkoli diář!

Díky šťastným papírům vždy můžeš pracovat s konkrétním listem zrovna tak, jak potřebuješ. Jeden týden se ti chce víc věnovat záměrům nebo vděčnosti, druhý zase vnitřnímu úklidu a ten další tomu vnějšímu? Pohodička, prostě pracuješ zrovna s tím, co chceš. Někdo zvládne pracovat s více tématy každý den, někdo potřebuje jen jedno zaměření. To vše je zohledněno.

Žádný nátlak, ale ani zahnívání – spíš plynutí.

ABY NÁM ŽIVOT JEN TAK NEPROTÉKAL MEZI PRSTY

POMÁHAJÍ UDRŽET POZORNOST A ZAMĚŘENÍ NA TO DŮLEŽITÉ I NA RELAX

Podporují žít ze srdce a pomáhají se zaměřit a držet si správný směr a postupně ho podle potřeb upravovat.

Je to systém, který nás ale nesvazuje, naopak je otevřený a flexibilní.

Systém, u kterého nevadí, že z něj na pár dní nebo pár týdnů vypadneme – když se k němu vrátíme, stačí zrevidovat a navázat.

Nezůstává na povrchu, jde o postupnou a nenápadnou rekonstrukci každodenního života do podoby, která nás učiní… ne dokonale šťastnými (vždyť i to občasné škobrtání je pro život taky důležité), ale zkrátka šťastnějšími než kdy dřív, s pocitem vnitřního blaha, radosti ze sebe sama a z dobře odvedené práce.


Na co si dát pozor – výzva

Je potřeba zpočátku vyvinout úsilí – osvojit si návyk pravidelně tyhle vychytávky používat, mít papír třeba na očích a pracovat s ním – zkrátka nejprve je třeba se ho vůbec naučit používat.

Šťastné papíry se snažíme dělat krásné, aby psaní do nich bylo radostí.

V praxi to funguje, že mám aktuální papír, se kterým pracuju, neustále po ruce, na očích… a cca jednou dvakrát třikrát týdně (nebo klidně každé ráno, zkrátka jak je potřeba) si udělám „směřovací“ chvilku – projdu, zaktualizuju, zapíšu, ujasním si priority na další dny.

PRO KOHO JSOU ŠŤASTNÉ PAPÍRY?

Velmi aktivním lidem pomáháme mít přehled a mít na paměti i to důležité, nejenom každodenní tvoření a nutnosti.

Vyklidněným typům zas rádi trošku pomůžeme nasměřovat a krok sum krok směřovat k nějaké vlastní vizi (nebo si tu vizi i určit).

A pak taky těm, co jsou někde mezi – to jsem třeba já. Však ono se to i v průběhu života mění. Někdo se může měnit klidně, jak to roční období 🙂

Jsi hodně aktivní a potřebuješ toho zvládat hodně? Mrkni sem!

Míváš výkyvy mezi akcí a plynutím? Tak sem.

Jsi hodně intuitivní, ale zajímáš se o to, jak se nenásilně v životě posouvat? Tak sem!

Napište nám

Krásný den! Potřebujete poradit nebo jste na webu našli chybu? Neváhejte nám napsat, ozveme se vám co nejdříve.

0

Start typing and press Enter to search