Jana Mráčková, zakladatelka PŠ

JANI

Odedávna se mi ruce trochu chvějí radostí pokaždé, když vstoupím do papírnictví nebo knihkupectví. Krásné obaly knížek, zajímavá ražba, záložky, diářky… Dejte mi k narozeninám gelové voňavé fixy a nebudu tři dny mluvit o ničem jiném :))

Miluju cestování, nové obzory, silnou kávu, příběhy s dobrým koncem… jízdu na motorce a dobré jídlo. Jsem pohodlná, a zároveň divoká – duši mám jako ptáček – když mě něco polapí, tak jen proto, že jsem to dovolila.

Když jsem se odstěhovala do Dánska, uvědomila jsem si, že svoboda a řád (soulad) se nemusí vylučovat, ale naopak se mohou navzájem doplňovat, podporovat.

Ať dělám cokoli, chci, aby se v tom odrážela krása a abych se u toho cítila pohodlně a bylo mi útulno…dánská filozofie štěstí - hygge

Marie-Christine Simek, grafička

MARUŠKA “GRAFIČKA”

Já? Kreativní i velmi systematická. Vychytávám detaily, citlivě ladím, tvořím – především vizuálně a pocitově. Obrazy niterné se pokouším přetvářet do vnějších a naopak. Okouzlená rozmanitostí bytí. Okouzlená krásou spolupráce a nekonečnou hloubkou lidského prožívání.

Jani o spolupráci s Maruškou

S Maruškou se mi spolupracuje skvěle, protože mluví “mým” jazykem, který je vizuální a smyslový. Třeba zelená šablona Šťastného měsíce vznikla na základě zadání: “Maruško, chci, aby šablona připomínala voňavý les, v němž větvemi stromů prosvítá slunce na mechový palouček… jo a červené bobulky, ty by tam byly taky pěkné.”

Komunikovat s druhými znamená cítit jejich duši ve svém těle, a svojí duši v jejich.oblíbený cítát - Jiří Krutina

LIZZ “PASTELKA”

Lizz, alias Josefa Šílená nebo Teta Raketa

Jakmile jsou na PŠ nějaké ruční malovánky, je za tím Lizz.

 

 

 


LUCKA

– pokud je v PŠ něco šitého a látkového, stojí za tim Lucka

– každý balíček, který od nás dostanete, prochází jejíma šikovnýma rukama

– a peče nejlepší buchty na světě :))

 

 

 

MY HOLKY O ŠŤASTNÝCH PAPÍRECH

JANA – NAVRHUJE NÁPLŇ

Čtenáře svého webu Liveinspirit, zvyklé ode mě na slova svoboda, plynutí atp. jsem možná Papírovým štěstím trochu překvapila. Ale o to víc mi to dává smysl – vždycky jsem byla expert na slučování zdánlivě neslučitelného – a tak vznikl i projekt intuitivního plánování.  

Odpor k řádu, hierarchii, systému, jak jej potkáváme venku ve světě kolem, je pochopitelný, ale zároveň nám občas brání naladit se na náš vnitřní rytmus a žít v harmonii se sebou sama. Když se dostaví v životě stres, může to být znamení, že tančíme mimo hudbu svého života…

V našem historickém kontextu jsme zdědili docela odpor k pravidlům, plánu (no jo, pětiletky)… ale když si představím, že by to šlo celé (ať už člověk sedí v kanceláři, vytváří zahradu, nebo plánuje cestu kolem světa) pojímat úplně jinak – krásně, hravě, svobodně, plynule a zároveň zaměřeně, plnohodnotně, kvalitně… pak mi srdce plesá radostí 🙂

MARUŠKA – TVOŘÍ GRAFICKOU STRÁNKU

PŠ? Hravost. Tvořivost. Poznávání.

Nasednout na vlnu zvědavosti a kreativity, nechat se jí vést a prozkoumávat hloubku tvůrčích potencialit. Zůstávat zároveň ukotvený a pevně uzemněný. S jasnou myslí. S jasným záměrem.

Užívat si celý životní proces a vidět jeho krásu. Vidět smysl. Vidět následky, důsledky i výsledky. Vidět i zdánlivé chyby. Naplno zakoušet všechny pocity a zkušenosti, celistvě vnímat sebe. Zřít druhé. Plně prožívat vnitřní i vnější světy a nakonec rozpoznávat jejich neoddělenost.

Prociťovat skutečnost do jejich základů, vnímat jí jako jedno velké dobrodružství. Jako jeden velký tanec. Velkou vesmírnou a přesahující hru, kterou máme to štěstí osahávat. A způsobům poznávání (se) se meze nekladou. Může to být skrze cokoliv – skrze totální improvizaci, chaos, svobodu, odevzdání se, nespoutanost a překvapování. Nebo skrze plánování a vedení, stanovování záměrů, vytyčování cílů a postupné získávání stabilit.

Anebo díky obojímu. Slučovat neslučitelné a vstupovat do vědomé improvizace, udržovat organizovaný chaos a soulad, žít teď-a-tady a přitom tvořit vize a sny. Vědět na jaký úsek života zrovna zacílit svou pozornost a vše pak uvádět do akce a do hmoty. S velkou pokorou a vděčností. S velkou péčí a láskou. S velkou odvahou a živelností. 

Napište nám

Krásný den! Potřebujete poradit nebo jste na webu našli chybu? Neváhejte nám napsat, ozveme se vám co nejdříve.

0

Start typing and press Enter to search