In

Anotace

V kurzu se naučíte, jak přes den pracovat se svou energií a jak si rozplánovat aktivity tak, abyste se v životě posouvali v souladu se svou vizí a každý večer usínali s větším pocitem uspokojení.

První krok: zapište se do kurzu (dole)

Přístup k tomuto kurzu získáváte automaticky jako dárek k nákupu diáře s online podporou – Šťastný měsícBez zapsání uvidíte pouze lekci 1 seznamující s tím, jak fungujou online kurzy zde na webu.

Studentem se stanete kliknutím na tlačítko “Vstoupit do kurzu” dole. V tu chvíli se vám otevřou všechny lekce.


ÚVOD KE KURZU

Pravidlo spotřeby energie


NIKDO NEMÁ VÍC NEŽ 24 HODIN DENNĚ, ALE NĚKTEŘÍ UMÍ NALOŽIT S ENERGIÍ BĚHEM DNE!

V čem to spočívá? Díky pravidlu spotřeby energie můžeme každý večer usínat spokojená s uběhlým dnem.

V čem to spočívá? Díky pravidlu spotřeby energie můžeme každý večer usínat spokojenější s uběhlým dnem. Mám tvůrčí povolání a přes den dělám desítky rozmanitých činností. z nichž každá z nich má jinou prioritu a vyžaduje jiný přístup. V tom se člověk může lehce ztratit, to člověka může docela vyčerpat. Ale nemusí!
 
Pracuji přes den nejen s tím, kolik mám na co času, ale také kolik mám mentální energie a kolik této energie vyžadují jednotlivé činnosti! Díky tomu zvládám víc a dokonce si to i víc užívám.

KAŽDÉ RÁNO DOSTÁVÁME NOVÝ BALÍK ENERGIE

To, kolik jí dostaneme, záleží na mnoha faktorech. Na osobních dispozicích, kvalitě spánku, na zdravotním stavu, na mnoha vnitřních i vnějších faktorech… Každá činnost si bere určité množství energie. 
 
Můžeme si své aktivity rozdělit na činnost tvořivou a rutinní (udržovací)
  1. Tvořit něco nového vyžaduje více soustředění i psychické síly.
  2. U rutinních záležitostí opakujeme anebo udržujeme to, co už jsme vytvořili (můžeme tedy přepnout tak trochu na automat a šetřit síly).
Lehké naplánování dne nám pomáhá naši energii zaměřit efektivně.
 
Stejně jako zedník či sportovec si potřebuje dobře rozložit své fyzické aktivity během dne i ty psychické je potřeba si rozplánovat. Nelze běžet hodiny maraton a pak mít energii na vítězný sprint.
 

Bohužel to obvykle děláme přesně naopak!

Dokud máme energie dost, zabýváme se takovými těmi *naléhavými* věcmi – maily, požadavky, které na nás mají druzí, papírování, úklid…  jenže to všechno jsou ty rutinní!
 
A ty reálně důležité, které nás někam posouvají, stojí furt ve frontě.
 
Večer pak uléháme logicky s pocitem, že jsme “NIC neudělali”, přestože jsme se ani nezastavili.
 
Ne, že bychom neudělali nic, ale zabývali jsme se jen věcmi, které jsou sice taky důležité (“udržovací”), ale z dlouhodobého hlediska nemají takový přínos (nevytváří nic nového, neposouvají nás, nevyužíváme při nich svůj tvůrčí potenciál).
 
Přijde ti to zajímavé? Zkus uvažovat o svých denních aktivitách z tohoto hlediska a zkus si organizovat čas z hlediska co nejlepšího využití svého tvůrčího potenciálu.
 
Více v kurzu…Váš progres v kurzu

Obsah a rozcestník kurzu

 

Sdílej článek se svými přáteli

Kurz Materials

Diář Šťastný měsíc, To-do-list Žiju svůj tvůrčí potenciál, (Cyklická žena - Miranda Gray)

Recent Posts
Comments

Leave a Comment

Napiš nám

Ahoj, s čím ti můžu pomoci? Nebo máš nápad, někde se objevila chyba?

0

Start typing and press Enter to search